Przewidywania okulistyczne za 3 T USD na rynku kryptograficznym w ramach transakcji Bakkt.

Zgodnie z nowymi prognozami Bakkt Holdings, firmy finansowej zajmującej się aktywami cyfrowymi, do 2025 r. kryptocurrencies może wzrosnąć pięciokrotnie, osiągając rynek o wartości 3 bilionów dolarów.

Bakkt opublikował szacunki w ramach poniedziałkowej prezentacji inwestorskiej w związku z nowym planem upublicznienia poprzez fuzję z Victory Park Capital, spółką akwizycyjną specjalnego przeznaczenia. Bakkt jest w większości własnością firmy Intercontinental Exchange Inc., która jest również właścicielem giełdy nowojorskiej. Zgodnie z komunikatem prasowym transakcja ta dawałaby Bakktowi wartość przedsiębiorstwa wynoszącą około 2,1 miliarda dolarów.

Założenia leżące u podstaw transakcji pokazują, jak byczy inwestorzy, przedsiębiorcy i kadra zarządzająca finansami stali się w ciągu ostatniego roku na szybko rozwijającej się branży aktywów cyfrowych, zwłaszcza po cenach bitcoin (BTC, -7,13%), największej kryptokursztynie, czterokrotnie wyższych w 2020 roku.

Tylko w zeszłym tygodniu, całkowita kapitalizacja rynku branży przekroczyła 1 bilion dolarów po raz pierwszy, choć mgnienie oka w ciągu ostatnich kilku dni w cenach Bitcoin i innych aktywów cyfrowych od tego czasu obcięto całkowitą wartość do około 931 miliardów dolarów, według strony CoinGecko.

Bakkt prowadzi obecnie rynek krypto walutowych instrumentów pochodnych, w tym bitcoin futures, ale w marcu firma planuje wydać nową aplikację konsumencką, która pozwoli użytkownikom zarządzać cyfrowymi aktywami i używać ich do wydatków i płatności peer-to-peer obok gotówki i mil nagród.

„Gavin Michael, były szef technologii w globalnym banku konsumenckim Citigroup, powiedział inwestorom w poniedziałek podczas telekonferencji, zgodnie z zapisem.

W prezentacji dla inwestorów Bakkt oszacował, że jego przychody, po potrąceniu wydatków związanych z transakcjami, mogą wzrosnąć średnio o 75% rocznie do 515 mln USD do 2025 roku. Oczekuje się, że do 2023 r. spółka osiągnie dodatnie przepływy pieniężne.

Zgodnie z jednym z slajdów prezentacji dla inwestorów, Bakkt działa na „ogromnym rynku adresowalnym“, który w 2020 r. był wart około 1,6 bln USD, w tym 564 mld USD za „wartość nominalną“ kryptokurwaluty.

Według szacunków przedstawionych w prezentacji, do 2025 r. ogólny rynek docelowy spółki wzrośnie do 5,1 bln USD, w tym 3 bln USD w przypadku waluty kryptońskiej.